Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Transformace kotelny

Příběh na začátku nesliboval mnoho...

Jedna stará kotelna se pomalu nerušeně rozpadala a nic nenasvědčovalo tomu, že by ji čekalo ještě nějaké dobrodružství. Uzavřená svému okolí stála utopená a zapomenutá mezi panelovými domy rozlehlého sídliště. Nánosy omítek se marně snažily zakrýt léty utržené šrámy na fasádě. Silné a tvrdé zdi chránily vnitřní prázdný a potemnělý prostor bez života. V nic nedoufala.

Jednoho dne se však její osud nečekaně změnil! Dveře se otevřely, do míst proniklo světlo a s ním i několik obyčejných lidí s neobyčejným motorem, kteří v ní vložili naději na nový začátek. A takhle začala velká proměna! Velký dík patří všem lidem, kteří se na této proměně podílí svým nadšením, prací, finančními dary, modlitbou i zaťatými pěstmi.


Poklad v hliněné nádobě

Kostelna není navenek příliš pohledná. Uvnitř však kypí životem. Je to místo setkávání, kde si lze hrát s Legem, studovat angličtinu, scházet se s přáteli nebo se účastnit nedělní bohoslužby. Pořádají se zde přednášky, koncerty a vernisáže. To pravé bohatství se skrývá uvnitř.


Ohlédnutí zpět v čase

Kostelna-logo
2020
 
  POKLAD V HLINĚNÉ NÁDOBĚ
poklad v hliněné nádobě

Kostelna není navenek příliš pohledná. Uvnitř však kypí životem. Je to místo setkávání, kde si lze hrát s Legem, studovat angličtinu, scházet se s přáteli nebo se účastnit nedělní bohoslužby. Pořádají se zde přednášky, koncerty a vernisáže. Pravé bohatství se skrývá uvnitř.
2019
  UŽ NEZATÉKÁ!
už nezatéká
Střecha Kostelny byla dlouho za hranou své životnosti. Rok co rok jsme museli starou krytinu přetírat novými dehtovými nátěry. I tak bylo třeba po každém větším dešti mít v interiéru rozestavený důmyslný systém plastových misek a nerezových hrnců zachytávajících vodu kapající ze stropu. Až jsme se rozhodli nechat udělat střechu zbrusu novou…
2018

  KOSTELNA - VĚC VEŘEJNÁ
kostelna - věc veřejná
Kostelna by tedy byla, ale pořád se o ní málo ví. Je načase dát okolí na vědomí, co se pod oprýskanou fasádou bývalé výměníkové stanice skrývá!
2017
  ZKOULADOVÁNO
zkolaudováno
Středa 25. ledna 2017 se zapíše do kroniky jako den, kdy Kostelna úspěšně prošla všemi testy, které jí předložili zaměstnanci stavebního úřadu.

  POMALU KUPŘEDU
pomalu kupředu
Usilovnou stavební činnost s rychlými a viditelnými výsledky brzy vystřídalo období zdánlivě nikdy nekončících větších či menších oprav, úprav  a dalšího vylepšování…
2014
  PRVNÍ BOHOSLUŽBA

první bohoslužba
Přesně čtyři měsíce od zakoupení kotelny se mohla v provizorních podmínkách v Kostelně konat první bohoslužba.

  PRÁCE POKRAČUJÍ
práce pokračují
S obrovským nadšením a zaujetím se do práce na vznikající Kostelně nevrhli pouze budovatelé s trvalým bydlištěm na Jižním Městě a v jeho blízkém okolí. Ruku k dílu přiložilo i mnoho ochotných brigádníků z USA a Kanady, kteří se výrazně podíleli na stavebních úpravách i závěrečné výmalbě rozlehlých interiérů.
  A ZAČALY SE DÍT VĚCI!

a začaly se dít věci
Co se starou kotelnou? Předěláme ji na Kostelnu! Staré kotle už tu nejsou. Začíná tedy intezivní etapa bourání, odklízení a opětovného budování…

  NOVÝ MAJITEL
nový majitel
Pár důležitých podpisů a vysloužilá kotelna má nového majitele. Je jím Sbor Církve bratrské v Praze 4 – Jižní Město.