Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Představ si!

Představ si!

Rozhovory o víře

„Představ si, že není žádné nebe“, jen obloha; žádné náboženství, jen svět kolem nás, jen život tady a teď. Není důvod odkládat štěstí na záhrobní věčnost, není proč se trápit a obětovat se, natož se navzájem zabíjet. Tak vyzpívali Beatles své sny o světě, kterému vládne láska a všelidské bratrství. Jistě i vinou zdivočelých náboženství jsou dnes tyto naděje ještě mnohem nereálnější než před půlstoletím, kdy píseň „Imagine“ vznikla.

Představ si ale (anebo to alespoň zkus), že „nad námi“ „nebe je: že pozemský život cílí výš, než umíme sami naplánovat, a že je zakořeněn hlouběji, než jsme schopni svým rozumem vyzkoumat a svým citem zakusit. Představ si, že naše dobré činy působí až za hranice času; že zlo, které nyní kolikrát tak drze roztahuje, bude jednou spravedlivě potrestáno. A že existuje odpuštění, které nepočítá zisky a ztráty, nýbrž odpouští na vlastní účet, prostě z lásky.

Společná setkávání jsou pozváním představit si svět očima víry - víry Ježíšovy, víry v Ježíše. Společně diskutujeme. Nechceme nikomu nasazovat růžové brýle ani vnucovat jednoduché návody a černobílé odpovědi. Smysl setkání je spíše naznačit, jak barevný a složitě bohatý je náš svět, pokud má Bible přece jen pravdu - pokud je Ježíš pravda.

Kdo je Ježíš? V čem se liší od Buddhy nebo Mohameda? Proč křesťané nazývají Bibli Písmem svatým a Božím slovem? A co Bible říká o zlu ve světě - a o zlu v lidském srdci? K čemu křest, k čemu církev? A proč jsou víra a myšlení vlastně partnery? Na tyto a další otázky hledáme společně odpovědi, které jistě neosvětlí všechno, ale uvádějí na cesty, po kterých se dá jít s otevřeným srdcem a s rozumem v hrsti. Totiž na cesty biblické důvěry, že nebe - a milující Bůh - přece jen existují.

A nebo si to zkus alespoň představit...

Vstup volný.

Kontakt: Vít Hlásek | vit.hlasek@kostelna.cz