Přeskočit na obsah
Používáním webu vyjadřujete souhlas s využíváním cookies.

Představ si!

Představ si!

Rozhovory o víře a životě

Pozvání k zamyšlení

„Představ si, že není žádné nebe“, jen obloha; žádné náboženství, jen svět kolem nás, jen život tady a teď. Není důvod odkládat štěstí na záhrobní věčnost...

Nebo si zkus představit, že „nad námi“ nebe je: že pozemský život cílí výš, než bychom si dokázali připustit, a že je zakořeněn hlouběji, než jsme schopni svým rozumem pochopit a svými pocity zakusit.

Představ si, že naše dobré činy působí až za hranice času; že zlo, které nyní kolikrát tak drze roztahuje, bude jednou spravedlivě potrestáno. A že existuje odpuštění, které nepočítá zisky a ztráty, ale odpouští na vlastní účet, prostě z lásky.

Pozvání k diskuzi

Společná setkávání jsou pozváním představit si svět očima víry. Společně diskutujeme, hovoříme o tom, co nás zajímá, trápí a rozčiluje. A mluvíme i tom, z čeho máme radost.

Nechceme nikomu nasazovat růžové brýle ani vnucovat jednoduché návody a černobílé odpovědi. Smysl setkání je spíše naznačit, jak barevný a složitě bohatý je náš svět, pokud má Bible přece jen pravdu.

Klademe si otázky a společně hledáme odpovědi. Ty jistě neosvětlí všechno, ale uvádějí na cesty, po kterých se dá jít dál - s otevřeným srdcem a s rozumem v hrsti.

Pozvání k odpočinku

Život bývá složitý. Je plný shonu a stresu. Jsme ve vleku svých povinností a starostí a málokdy máme čas na chvíli se zastavit.
Nicméně může být přínosné čas od času zpomalit a zamyslet se, jestli nám náhodou nepozorovaně neprotéká mezi prsty něco velmi důležitého.
Věříme, že zajímavá témata, příjemná atmosféra se sušenkami, kávou a čajem a také možnost zahlédnout svět očima těch druhých, pro nás může být zajímavou zkušeností.

Kdy se sejdeme?

Scházíme se 1x týdně ve středu v 17:15.


Kontakt: Vít Hlásek | vit.hlasek@kostelna.cz